6 diyaloglar
 1. ABDURRAHİM UZUN
  ABDURRAHİM UZUN says:

  MERHABA. BEN BURSA-İNEGÖL’DEN YAZIYORUM. OCAK 2014 DOĞUMLU OĞLUM, 2 AYI GEÇKİN SÜREDİR SÜREKLİ ÖKSÜRÜYOR, BAZEN DE ÖKSÜRME NETİCESİNDE KUSUYOR. BALGAM YOK, BURUN VE GENİZ AKINTISI VAR. GECELERİ HUZURSUZ UYUYOR. HAYAT HASTANESİNDE YAPILAN TAHLİLDE DOKTOR BEY 60 OLMASI GEREKEN BİR DEĞERİN (İSMİNİ HATIRLAYAMADIM) 300 OLDUĞUNU, MUHAKKAK BİR ALLERJİNİN OLDUĞUNU SÖYLEDİ. DR. ORHAN CURA, DERİ ÜZERİNDEN 20 MADDELİK BİR ALLERJİ TESTİ UYGULADI FAKAT CİDDİ BİR ALLERJİNİN OLMADIĞINI, EV TOZUNA, EV ISI VE NEMİNE DİKKAT ETMEMİZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ. AİRFİX, VENTOLİN VE İŞTAH ARTIRICI ŞURUP KULLANIYORUZ. SİZCE ÇOCUĞUMUN RAHATSIZLIĞI NEDİR? UYGULADIĞINIZ ALLERJİ TESTİ DAHA FARKLI MIDIR? TEŞEKKÜR EDERİM.

  Cevapla
  • Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu
   Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu says:

   Abdurrahim bey testler hemen hemen birbirine yakın özelliktedir ama ben KBB hekimi olarak alerji ve üst solunum yolunu aynı anda değerlendirip tedavi edebilmekteyim. Oğlunu getirirsen yardımcı olmak isterim.

   Cevapla
 2. Emine Çakal
  Emine Çakal says:

  Doktor Bey merhaba,

  Adım Emine Çakal.
  2012 yılından beri toz alerjisi şikayetim var. Ayrıca burnumda polipler var. 2014 yılında burnumdan nazal polip ameliyatı oldum . 1 yıl sonra tekrarladı.
  Tekrar antibyotik ve kortizon haplar ile hafifledi. Şimdi yine tekrarladı ve ameliyat dediler.

  Bu ameliyatı olmalımıyım. Bir de gebelik düşünüyoruz. Bursada birsürü KBB doktoruna
  Gittim ameliyat olmadan gebelik olmaz diyor. Burun poliplerimi allerjinin tetiklediğini söylüyorlar.

  Sizden bana bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum.

  İyi çalışmalar dilerim.

  Saygılarımla,
  Emine Çakal

  Cevapla
  • Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu
   Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu says:

   Emine hanım alerji ve burun poliplerinin tedavisi eş zamanlı olarak yapılmalıdır. Polip ameliyatlarından sonra alerji tedavisi ile yeni polip oluşumunun önüne geçilmelidir. Randevu alırsanız yardımcı olmak isterim.

   Cevapla
  • Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu
   Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu says:

   Alerji günümüzde çok yaygın ve büyük iş gücü kayıplarına neden olmakta hayat kalitesini düşürmektedir. KBB uzmanları olarak bizler üst hava yolunun tamamına hakim olduğumuzdan alerji ve bunun yanında diğer burun ve sinüs hastalıklarını görerek tedavi edebilmekteyiz. Ev akarları, mantarlar, evcil hayvanlar, polenler ve gıdalar gibi bir çok nedene bağlı olarak gelişebilir.

   Alerjinin bunlardan hangisine karşı geliştiğini anlayabilmek için hastalarımıza prick test dediğimiz cilt testi uyguluyoruz. Bu test son derece acısız ve hızlı uygulanan bir test olup, 30 dakika içinde hastanın hangi tedaviden yarar göreceğini saptıyor ve ona göre hastamıza ilaç ve aşı tedavisi başlıyoruz

   Aşı tedavilerinde, hastaya özgü cilt altı veya dil altı uygulamaları kullanıyoruz. Sonuçta sadece şikayetleri düzelten ilaç uygulamalarından öte, aşı tedavileri ile kalıcı sonuçlarda almaktayız.

   Cevapla

Doktora Sorun

Tüm Sorularınızı
Buradan Oluşturabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir